"P.H.U. KLIMA INSTAL"

adres:
Kazimierza Odnowiciela 15
02-496 Warszawa

kom.: +48 517 34 34 25
tel./fax: +48 022 662 49 66

e-mail: biuro@klima-instal.plKlimatyzacji pomieszczeń polega na zapewnianiu odpowiednich - komfortowych dla ludzi, urządzeń i procesów technologicznych parametrów otaczającego powietrza, w odniesieniu do jego poziomu temperatury, wilgotności i czystości. Inaczej mówiąc dzięki urządzeniom klimatyzacyjnych możemy niwelować zyski ciepła i wilgoci w pomieszczeniach, w których osiągają one zbyt wysoki poziom lub ogrzewać je w miarę potrzeb.

W ostatnich latach daje się zaobserwować znacząca zmianę warunków w naszej strefie klimatycznej co wpływa znacząco na wiele dziedzin działalności ludzkiej i przemysłowej.

Wysoka temperatura oraz wilgotność powoduje ograniczenia w wydolności intelektualnej i fizycznej organizmu ludzkiego.

Ponadto nowoczesne procesy technologiczne i urządzenia techniczne tak szeroko stosowane i wręcz w ostatnich latach nieodzowne w codziennym życiu również narażone są na negatywny wpływ zjawisk termicznych i złej jakości powietrza.

Urządzenia, systemy informatyczne, transmisji danych ,pomieszczenia serwerów itp. wymagają coraz częściej zapewnienia odpowiednio precyzyjnych parametrów powietrza tak w zakresie jego czystości temperatury jak i wilgotności. Gwarantuje to bezpieczne przetwarzanie i przechowywanie danych w formie elektronicznej jak i materialnej.
Do osiągnięcia tak ogólnie przedstawionych zagadnień służą urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne.

Z aktualnej oferty urządzeń polecamy naszym odbiorcom bogatą paletę urządzeń klimatyzacyjnych systemu split tj. o rozdzielonej konstrukcji skraplacza i parownika.
Konstrukcja taka oraz różnorodne typy parowników czyli części wewnętrznych (ścienne, kasetowe, przypodłogowe i kanałowe) zapewniają bardzo szerokie zastosowania tych urządzeń.
Prosta i wygodna dla użytkownika procedura obsługi oraz programowania pracy urządzeniami czyni z nich coraz bardziej nieodzowny element wyposażenia biura, sklepu , mieszkania lub pomieszczeń technicznych, sal komputerowych, serwerów itp.

Dbając o ekologiczne aspekty zastosowań urządzeń wykorzystujących podczas pracy czynniki chłodnicze (freony), stosujemy w urządzeniach tylko czynniki zalecane przez międzynarodowe przepisy oraz organizacje proekologiczne.

Zasadniczym elementem, który decyduje o skuteczności i ekonomice pracy systemu klimatyzacyjnego jest prawidłowy jego dobór.
Zadaniem klimatyzatora jest bowiem neutralizacja zysków ciepła w pomieszczeniu pochodzących od np. pracujących urządzeń, przebywających w nim ludzi, od nasłonecznienia i przenikania ciepła przez przegrody budowlane (ściany, podłogi ,strop) odwilżanie pomieszczenia oraz filtrowanie powietrza .
Aby urządzenie mogło skutecznie realizować wymienione funkcje musi zostać spełniony warunek wymuszonego obiegu powietrza w pomieszczeniu.

Zapewniamy doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego klimatyzatora do istniejących warunków w pomieszczeniach lub do konkretnych niestandardowych warunków związanych z produkcją dóbr.

Świadczymy fachowy serwis techniczny urządzeń w okresie gwarancji jak i po jej upływie.

Przykładowe dane niezbędne do prawidłowego doboru urządzenia klimatyzacyjnego do pomieszczenia.
1. kubatura pomieszczenia.
2. powierzchnia i typ oszklenia otworów okiennych nasłonecznionych.
3. określenie strony świata ekspozycji nasłonecznienia powierzchni okien,
4. kolor elewacji zewnętrznej oraz rodzaj materiału ścian zewnętrznych.
5. określenie położenia pomieszczenia w strukturze budynku (pater, piętro, poddasze, piwnica itp.)
6. ilość osób przebywających w pomieszczeniu,
7. rodzaj i moc oświetlenia elektrycznego stosowanego w okresie dnia.
8. rodzaj, ilość oraz pobór mocy elektrycznej przez urządzenia będące na wyposażeniu pomieszczenia
(np. komputery, UPS'y, kopiarki , grzejniki elektryczne a dla pomieszczeń specjalnych innego ,wyposażenia)
9. sposób i wydajność ewentualnej wentylacji mechanicznej,Wszystkie oferowane przez nas urządzenia posiadają:
- możliwość zdalnego programowania parametrów pracy w cyklu dobowym lub tygodniowym za pomocą pilota na podczerwień.
- automatyczny restart po wystąpieniu zaniku napięcia zasilania i powrót do wcześniejszych nastawów.
- elektrycznie sterowanie kierownicami powietrza nadmuchowego.
- filtrację powietrza z możliwością stosowania dodatkowych filtrów bakteriobójczych i pochłaniających zapachy,
- możliwość stosowania tzw. cyklu pracy całorocznej pozwalający na pracę zestawu klimatyzacyjnego przy niskich temperaturach zewnętrznych szczególnie istotne dla pomieszczeń komputerowych. małych   serwerowni, pomieszczeń łączności itp.
- nowoczesnej konstrukcji sprężarki rotacyjne lub scroll
- nowoczesne konstrukcje sprężarek i ich sterowanie ( inwertery).
- niskie koszty eksploatacji.
- ekologiczne (bezchlorowe) freony R-410A i 407C.